Nadmierne owłosienie u młodego mężczyzny

Witam, bardzo proszę o pomoc.
Próbowałem dowiedzieć się coś na temat nadmiernego owłosienia na różnych forach, ale nic sensownego nie znalazłem, mam dopiero 21 lat, a włoski, a raczej czarne włosy na ok 2cm pojawiły mi się już na klatce piersiowej, karku, ramionach, barkach i zaczynają się pojawiać na górnej części pleców. Nie stać mnie na zabiegi laserem, zastanawiałem się nag goleniem, ale wtedy tych włosów pojawi się jeszcze więcej. Około rok temu używałem maści na bazie sterydów, które dostawałem od dermatologa na trądzik.Pół roku temu miałem też niewielki zabieg ze znieczuleniem miejscowym, później dostawałem antybiotyk, i smarowałem blizny jakąś maścią. Czy to mogło mieć jakikolwiek wpływ?? Wiem, że może mój problem wydaje się śmieszny, ale to zaczyna się robić krępujące, idzie lato, a mi jest głupio założyć tshirt, nie mówiąc już o ściągnięciu koszulki. Co robić? Czy to można jakoś leczyć?? Proszę o pomoc.

Żadne ze stosowanych metod leczenia i ingerencji medycznych nie mogły wpłynąć na wystąpienie opisywanego owłosienia. Z problemem nie można radzić sobie maściami i innymi preparatami stosowanymi miejscowo, czy ogólnie. Skuteczne są zabiegi np. laserowe.

Strony: 1


wątkii
odpowiedzi
ostatni post
5
2015-06-27, 12:18
1
2012-05-12, 08:52
1
2013-01-29, 12:46
Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ