Brzydki zapach z buzi

Hej. Niestety mam dosyć niefajny problem. Nawet nikt mi nie musiał o nim mówic. Sama tak czuje że mi brzydko pachnie z buzi. Nie wiem dlaczego bo 2, a czasem nawet 3 razy dziennie myje zęby pastą z mentolem, ale świezy oddech utrzymuje sie tylko chwile po umyciu zębów. Jak tylko coś zjem czy chociażby wypije herbate to mam taki nieprzyjemny posmak i jak sobie chuchnę na dłoń to niezbyt ładny zapach. Strasznie głupio mi o tym pisac ale nie wiem gdzie szukać pomocy. Czy ktoś z was zna rozwiązanie tego problemu?

Żuj gume po każdym posiłku. Miętową albo owocową. Ja tak robie i zawsze sie czuje świezo.

Guma do żucia może pomóc poradzić sobie z tym krępującym problemem, ale nie pozbędzie się jego przyczyny. Nieświeży oddech może wynikać albo z problemów natury żołądkowej (np. choroba refluksowa) albo natury stomatologicznej. Koncentrując się na tym drugim aspekcie, najczęstszym źródłem nieprzyjemnego zapachu są zalegające resztki pokarmów oraz bakterie w przestrzeniach międzyzębowych, o które niedostatecznie dbamy w czasie codziennej higienizacji. Nawet najlepsza szczoteczka do zębów może ominąć pewne obszary w jamie ustnej, dlatego do pełnej higienizacji potrzebna jest jeszcze nić dentystyczna, która upora się z zanieczyszczeniami w trudno dostępnych miejscach. Warto też przynajmniej raz na pół roku skorzystać z profesjonalnej higienizacji w gabinecie stomatologicznym. Nieświeży oddech może być też spowodowany nieszczelnymi plombami albo rozwijającą się próchnicą. Zdecydowanie polecam Ci wizytę u dentysty, która z całą pewnością będzie bardziej skuteczna niż guma do żucia ;)

Ja słyszałam ze nawet niektóre lekarstwa jakie przyjmujemy moga wpływac na zapach z ust. No niefajny problem, bardzo krepujący w towarzystwie. Ktoś sobie moze pomyślec że nie myjesz zębów a to nie twoja wina.

Jeżeli myjesz zeby a potem i tak śmierdzi z buzi to ja bym przeszła sie do dwóch specjalistów : gastrologa oraz dentysty. Dobrze ktoś powiedział o refluksie . Moja mama go ma i jak wypije kawe, zje pomidory , napije sie soku pomidorowego czy jeszcze jakies inne rzeczy , które sa kompletnie niewskazane przy tym schorzeniu to wtedy ma nieprzyjemny zapach z buzi. Drugą opcją ta od tej str. stomatologicznej może być... paradontoza ? bądx jakiś psujący sie ząb ? czasami ubytki w zebach na pierwszy rzut oka sa malutkie ale jak sie rozwierci to jest jedno wielkie próchno- ja tak mialam. Więc reasumujac . Wybierz się do tych dwóch lekarzy i przebadaj sie dokładnie. Jeżeli jesteś gdzieś z Warszawy to pomyśl o gabinecie Ratyńscy Dental Clinic. Bardzo dobry gabinet a lekarze mili i profesjonalni.

To prawda, przyjmowanie niektórych leków, zwłaszcza antydepresyjnych albo antycholinergicznych, może skutkować przykrym zapachem z ust. To jeden z ich skutków ubocznych, wynikający z faktu, że spowalniają one proces wydzielania śliny. Często także używki (papierosy, alkohol) - oprócz swoich innych negatywnych skutków - powodują wydzielanie nieprzyjemnej woni, którą trudno zamaskować gumą do żucia. Więcej o przyczynach halitozy (bo tak właśnie nazywamy tę przypadłość) można znaleźć na blogu naszego gabinetu stomatologicznego ArtDent w Krakowie: http://artdent.krakow.pl/czym-jest-halitoza/.

Nie mam ani jednej plomby, całe życie zdrowe zęby wiec jeden powód odpada. Z tego samego powodu wykluczyłabym tez próchnice. Używam płynu do płukania ust ale nici dentystycznej rzeczywiście nigdy nie stosowałam. Niesamowite że to moze byc to. I jednocześnie wspaniale bo wystarczy tylko zacząc ją stosowac i po problemie. No chyba ze to od jednak od żołądka… Czyli najpierw do dentysty, a potem do gastrologa. Dziękuje za pomoc

Chciałabym jeszcze odnieść się do płynów do płukania ust, o których wspominasz. To prawda, że mogą wspomóc szczoteczkę do zębów w codziennej pielęgnacji i lepiej poradzą sobie z dotarciem do przestrzeni międzyzębowych. W innym artykule na naszym blogu opisaliśmy krótko, jak wybrać najlepszy płyn do płukania ust oraz w jaki sposób stosować go na co dzień. W ArtDent (Kraków, Opolska) stale edukujemy pacjentów w zakresie odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej i zapraszamy na regularne, profesjonalne zabiegi higienizacyjne, których nie da się przeprowadzić samodzielnie w domu, a które znacząco wpływają na stan zębów i pozwalają cieszyć się ich zdrowiem na dłużej. Pamiętajmy, że zasadniczą rolą płynów do płukania ust jest odświeżenie oddechu oraz pewne łagodzenie nadwrażliwości. Sedno higienizacji tkwi jednak gdzie indziej ;)

Strony: 1


wątkii
odpowiedzi
ostatni post
1
2012-02-28, 14:53
0
2017-04-17, 03:10
0
2012-08-20, 12:38
Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ