Bóle żołądka, swędzenie skóry, powiększone migdałki i węzły chłonne w pachwinach

Od bardzo dawna mam wiele różnych dolegliwości. Zastanawia mnie, czy przypadkiem mogą się one łączyć i wskazywać na jakąś jedną chorobę. Miewam bóle żołądka, biegunki, gazy i wzdęcia. Czasami też pojawia się swędzenie skóry na całym ciele, powiększone migdały, częste stany podgorączkowe, ciągłe zapalenia pęcherza moczowego i powiększają się węzły chłonne w pachwinach. Często jest tak, że te dolegliwości pojawiają się w jednym czasie. Co to może być? Mam 28 lat.

Być może problemy z żołądkiem, skórą, migdałkami, gorączka, powiększone węzły chłonne są związane z zaburzeniami immunologicznymi. Poza tym ja bym jednak tych wszystkich objawów nie łączył, bo cały szlak diagnostyczny ulega zamazaniu i być może zafałszowaniu.

W takim razie na co może wskazywać choć część tych objawów?

Masz problemy z układem pokarmowym. Szukałbym w kierunku Leśniowskiego - Crohna, ponieważ objawy przypominające anginę albo afty czasami można pomylić z objawami tej choroby. Zapalenia układu moczowego swoją drogą mogą pojawiać się z przebiegu infekcji cewki moczowej i czasami towarzyszą zapaleniom pochwy.

Jakie są przyczyny choroby Leśniewskiego-Crohna? Jak się ją leczy? Z jakimi dolegliwościami i schorzeniami wiąże się ta choroba?

Przyczyny choroby Leśniowskiego-Crohna jak do tej pory są nie poznane do końca. Wiadomo, że dochodzi do zaburzeń równowagi w jelicie grubym pomiędzy limfocytami Th i Tc, poza tym częściej chorują ludzie posiadający we krwi antygen HLA B27. Niebagatelną rolę w rozwoju choroby ma układ immunologiczny i predyspozycja genetyczna.
Dolegliwości choroby obejmują biegunki, zaparcia, bóle brzucha, występowanie stolców z krwią. Objawy w ogromnym stopniu zależą od lokalizacji zmian w przewodzie pokarmowym. Jeśli zmiany te ograniczają się do przełyku może pojawić się zgaga. W przypadku zmian w jamie ustnej mogą one przypominać afty.

Leczenie polega na stosowaniu sulfasalazyny, sterydów i leków immunosupresyjnych.

Jak mogę sprawdzić czy nie mam tej choroby? Gdzie się zgłosić po pomoc?

Po pomoc trzeba się zgłosić do gastrologa. Potrzebne może się okazać wykonanie kolonoskopii.

Na czym polega kolonoskopia? Czy trzeba się do niej jakoś przygotować?

Kolonoskopia jest badaniem obrazowym przewodu pokarmowego, a dokładnie jelita grubego za pomocą fiberoskopu. Lekarz ogląda dzięki specjalnej kamerze struktury i ścianę jelita grubego.
Do badania trzeba przyjść na czczo. Jeśli jest wykonywane po raz pierwszy i lekarz podejrzewa chorobę Leśniowskiego - Crohna albo colitis ulcerosa, wtedy nie stosuje się wlewek fosforanowych doodbytniczo. W innym przypadku przed badaniem stosuje się wlewki doodbytnicze, w celu oczyszczenia jelita przed badaniem.

Strony: 1 2 dalej ›


wątkii
odpowiedzi
ostatni post
Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ