Ataki mocnego bicia serca przy nerwicy lękowej

WItam bedac wczoraj na urodzinach u kolezanki ona wyciagnela cisnieniomierz a mi na sam jego widok serce zaczyna walic jak oszalale i tak bylo tez tym razem serce strasznie bil dopoki nie schowala go ... dzisiaj tak sie nakrecilam myslac o sercu mierzylam sobie puls na nadgarstku poddenerwowana i wynosil od 68-80 i nie wiem co sie stalo ale w pewnym momencie tak sie chyba nakrecilam tym wszystkim ze serce zaczelo mi walic znowu jak oszalale mialam problemy z oddychaniem i bolalo mnie ale nie byl to bol zamostkowy tylko wyzej pod piersia na gorze (chociaz teraz jak dotykam to miejsce to i tak mnie boli zebra i miesie pod moze to od tego zle spalam moze i temu ten bol)....teraz sie uspokojilam serce znowu ma dobry puls wszystko jest ok ... dodam ze jestem chora na nerwice lękowa dawno nie mialam ataku takie kiedys w poczatkowej fazie sie zdazayly teraz obie radzej cosraz lepiej a dzisiaj takie cos czy mam powody do obaw ze z moim sercem cos nie tak ?? poza tym tak ogolnie to nie odczuwam zadnych boli , nie mdleje nie puchne nie sinieja mi usta nie mecze sie itd mam 22 lata

Cała opisana przez Ciebie sytuacja wskazuje na nerwicowe podłoże zmian, a nie na chorobę somatyczną. Według mnie nie ma powodów do obaw, ale dla własnego spokoju można u Ciebie wykonać przynajmniej EKG u lekarza rodzinnego.

A mam pytanie bo jak napisalam wyzej na widok cisnieniomierza mam juz panike to co dopiero na ekg bedzie , co wtedy jak z nerwow puls mi podskoczy do 150 czy to nie zafalszuje badania i jak mam przezyc ten strach :D

Przed pójściem na badanie możesz wypić herbatę z melisy lub przyjąć ziołowy preparat na uspokojenie. Poza tym musisz sama postarać się wpłynąć na swoją psychikę przynajmniej w tym momencie.

A ile trwa takie badanie EKG , od tamtego czasu nie zdazylo mi sie nic podobnego ani w dlszym ciagu nie odczuwam w klatce zadnych bóli puls mierze sobie wynosi od 64-78 i tak sie zastanawiam czy zrobic te badania ale sama mysl o nim mi podwyzsza puls i szerce bije szybciej wiec nie wiem jak ton bedzie tam wygladalo a nie chce z siebie zrobic ofiare losu na cały osrodek czy moze wystarczy ze lekarz rodzinny poslucha przez słuchawki i porozmawiamy ?

Witam dzisiaj tez mierzyłam puls wynosi tyle samo przecietnie .. a po szybki marszu do sklepu i po wejsciu po schodach wyniosl 80 ... dodatkowo przykladam sobie reke do serca i sprawdzam jak bije narazie nie stwierdzilam zeby bilo inaczej niz u innych domowników osłuchowo jak przyłozy mi mama glowe do serca tez odglos jest taki jak powinien byc , i dalej oczywiscie nie pojawiaja sie zadne bole w okolicach serca

?czy ktos mi odpisze ?

Podstawowe badanie ekg trwa chwilę dosłownie

Często nie ma wskazań do wykonania dodatkowych badań. Podstawą jest badanie lekarskie i wywiad, często jest to wystarczające do postawienia właściwej diagnozy lub skierowania do specjalisty. EKG, łącznie z przytwierdzeniem wszystkich elektrod, trwa do 3-4 minut.

Przy takich atakach należy wykonać dokładne badania, a nie bagatelizować objawy! Serce jest tylko jedno i lepiej nie narażać go na niebezpieczeństwo! Ja od lat leczę się na serce, bo niestety wcześniejsze objawy były dla mnie niczym i wierzyłem w to, że samo przejdzie. Teraz leczę się na chorobę wieńcową, na szczęście znalazłem świetną klinikę, w Zgierzu koło Łodzi. Co prawda muszę do niej dojechać kawałek, ale warto, bo lekarze w med pro to specjaliści. Odiwedzałem już tylu lekarzy, ale tylko tam naprawdę słuchają pacjenta i czuję, że moje serce jest w dobrych rękach. Wam też radzę udać się do kardiologa, bo lepiej dmuchać na zimne

Strony: 1


wątkii
odpowiedzi
ostatni post
Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ